ONS to akronim od angielskich słów „one night stand”, czyli tłumacząc dokładnie „jedna noc”, a w domyśle i wszyscy użytkownicy aplikacji randkowych powinni to wiedzieć, że jest to przygoda seksualna na jedną noc. ONS oznacza spotkanie dwóch osób w celu uprawiania seksu i spędzenie wspólnie tylko jednej nocy, bez planowania ponownego spotkania. Często warunkiem, jest to,  że te dwie osoby nie zobaczą się już nigdy więcej po spotkaniu.   W języku polskim i naszej kulturze znakomicie odda znaczenie ONS sformułowanie przygoda łóżkowa na jedną noc. Czy w związku z powyższym możemy użyć sformułowania relacja ONS? To było pytanie retoryczne. 

Kobiety (też czasami mężczyźni) w opisach swoich profili używają  skrótu „no ONS” lub "nie ONS", żeby od razu informować, że nie chcą spotykać się na przygody jednonocne, a szukają głębszej i dłuższej relacji. 

Z tym międzynarodowym skrótem randkowiczów spotkasz się często w aplikacji Tinder. Tinder jest bardzo popularną aplikacją randkową, której niektórzy używają tylko w celu poszukiwań jednonocnych przygód seksualnych.

Czym różni się FWB od ONS?

FWB to kolejny często widziany na Tinderze skrót. Osoby umawiające się na FWB, czyli friends with benefits, po polsku przyjaciel z korzyścią też chcą spotkań seksualnych bez zobowiązań, ale chcą spotykać ze sobą więcej, niż tylko raz i tylko na jedną noc jak w przypadku ONS.

TIP! Kombinacja no fwb/ons jest jeszcze większym podbiciem akronimu ONS.

Innym wariantem jest  popularny też MNS, czyli multiple night stands. Podobne skróty to FWB, czyli friends with benefits, NSA, „no strings attached”, czyli najprościej „bez zobowiązań”. Zupełnym przeciwieństwem wymienionych powyżej skrótów jest LTR, czyli „long term relationship”, czyli chęć normalnej długoterminowej relacji.